UEFA EURO 2020

Vybav sa na futbalový turnaj UEFA EURO 2020

Futbalové Majstrovstvé Európy 2020 sa rýchlo blíži a preto je najvyšší čas vybaviť sa na zápasy Slovenského tímu. Slovenská futbalová reprezentácia začína turnaj 14.6.2021 proti veľmi ťažkému súperovi a to proti Poľsku. Ďalšie zápas ju čaká 18.6 proti reprezentáciu Švédsku a 23.6. zakončí skupinové zápasy proti výberu Španielska.

​Na výber máte z viac ako 400 produktov od domácich a vonkajších dresov reprezentáciou, až po merchandising UEFA Euro 2020, ako oblečenie, šiltovky, alebo športové s logom turnaja.

LOGO

 

Skupina A italie Taliansko svycarsko Švýcarsko turecko Turecko wales Wales
Skupina B Belgie Belgicko Dansko Dánsko Finsko Fínsko Rusko Rusko
Skupina C Rakousko Rakúsko Nizozemsko Holandsko Severni Makedonie Severné Macedónsko Ukrajina Ukrajina
Skupina D Chorvatsko Chorvátsko Cesko Česko Anglie Anglicko Skotsko Skotsko
Skupina E Polsko Poľsko Slovensko Slovensko Spanělsko Španielsko Svédsko Švédsko
Skupina F Francie Francúzsko Nemecko Nemecko Madarsko Maďarsko Portugalsko Portugalsko

 

Majstrovstvá Európy vo futbale 2020, označované tiež ako UEFA Euro 2020 bude 16. Majstrovstvá Európy vo futbale. Medzinárodný mužský futbalový turnaj konajúci sa pravidelne každé štyri roky organizovaný európskou futbalovou asociáciou UEFA. Turnaj sa mal pôvodne konať od 12. júna do 12. júla 2020, ale bol o rok odložený kvôli pandémii covidu-19 v Európe. Hoci bolo konania turnaja preložené na rok 2021, zostal mu pôvodný názov vrátane letopočtu a loga.

Turnaj sa teda uskutoční od 11. júna do 11. júla 2021, po prvý raz v histórii v 11 európskych mestách v 11 rôznych krajinách. Finále a semifinále sa už druhýkrát, prvýkrát na Euro 1996, odohrá na Wembley Stadium v ​​Londýne, ktoré má s 90 000 miestami najväčšiu kapacitu zo všetkých hostiteľských štadiónov. Úvodný zápas sa bude hrať na Stadio Olimpico v Ríme, kde sa domáci Taliansko stretne s Tureckom. Pôvodne sa mal turnaj hrať v 13 rôznych mestách, ale Brusel kvôli oneskoreniu so stavbou nového štadióna a Dublin kvôli neistej prítomnosti divákov na tribúnach prišli o usporiadanie. Z rovnakého dôvodu ako v Dubline, zmenilo Španielsko svoje usporiadateľskej mesto z Bilbaa na Sevillu. Úradujúcim šampiónom je Portugalsko, ktoré vyhralo Euro 2016.

x
NETfutbal.sk nájdete na GLAMI.sk